Fondation Theodora Sevgi Doktorları Projesi

Merkezi İsviçre’de bulunan Theodora Vakfı 15 yıldır İstanbul'daki 7 ve Ankara'daki 1 hastanede kısa veya uzun dönem tedavi gören çocuklara profesyonel sanatçılar olan ve hastane ortamları için özel bir programla yetiştirilmiş Sevgi Doktorlarıyla destek vermektedir.2008 yılı içerisinde Theodora Vakfı Yönetim Kurulu, Türkiye’deki Vakfı kapatma kararı almış ve uygulamıştır. Ocak 2009’da Semiha Şakir Vakfı ve Theodora Vakfı İşbirliği Sözleşmesi imzalamış olup, bu sözleşme çerçevesinde idari yapı yeniden düzenlenmiştir. Yapılan İşbirliği Sözleşmesi ile birlikte Theodora Projesi hizmetleri kesintisiz olarak Semiha Şakir Vakfı adı altında devam etmektedir.

Özenle seçilen profesyonel sanatçılar, özel eğitimlerden geçerek Theodora Sevgi Doktorları olarak hastanelerde tedavi gören çocukları müzik, gösteri, atraksiyon, sihirbazlık, skeç ve hikayelerle eğlendirerek, onların hoş vakit gecirmelerini sağlamakta, acılarını hafifletmeye çalışmaktadırlar. Sevgi Doktorlarının yaptıkları bu  ziyaretler, ilacın yapamadıklarını çocuklara vermekte, kan değerlerini yükseltmekte, gördükleri tedavinin etkisini arttırmaktadır.

Theodora Vakfı, 1993 yılında İsviçre'de kurulduğundan beri, Sevgi  Doktorları  projesi 8 ülkede faaliyet göstermektedir:  

- Türkiye                       
- İngiltere
- Fransa
- İspanya                                                                                
- İtalya
- Belarus
- Hong Kong
- İsviçre

Tüm dünyada, 171 Theodora Sevgi Doktorları, toplam 120 hastaneye her hafta periodik ziyaretler yapmakta ve çocukları mutlu etmektedirler.

 

İletişim

Adres

1.Levent Plaza, Büyükdere Caddesi No: 173 / A Kat 7,
34394 Levent İstanbul

Tel

0212 386 3306

E-mail

[email protected]


Sevgi Doktorları
Merkezi Isviçre'de bulunan Theodora Vakfı 15 yıldır İstanbul'daki 7 ve Ankara'daki 1 hastanede kısa veya uzun dönem tedavi gören çocuklara profesyonel sanatçılar olan ve hastane ortamları için özel bir programla yetiştirilmiş Sevgi Doktorlarıyla destek vermektedir...

Detaylı bilgi »